کلیسای گغارت ارمنستان

 کلیسای گغارت ارمنستان
Geghard Church Yerevan

افرادی که تور ارمنستان را انتخاب می کنند ، اکثرا عاشق طبیعت هستند و از دیدنی های ارمنستان که اکثرا آثار تاریخی هستند ، لذت میبرند . در سراسر ارمنستان بناهای تاریخی زیادی به چشم میخورد که از فرهنگ مردم این سرزمین سخن می گویند و تماشای آنها خالی از لطف نیست . یکی از این بناها کلیسای گغارت ایروان می باشد .
 کلیسای گغارت در ایروان

کلیسای گغارت در ایروان

church_clipart6 در 35 کیلومتری جنوب شرقی ایروان و ساحل شرقی رودخانه آزاد ، در دره تاریخی کلیسای گغارت قرار گرفته است . این بنا در دو بعد زمانی مختلف ساخته شده و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است در اوایل قرن سیزدهم این منطقه جزو املاک اختصاصی خاندان زاکریان بوده است . خاندان زاکریان یکی از ثروتمندترین خاندان در تاریخ ارمنستان بوده اند که به دستورشان کلیسای بیرونی در سال 1215 ساخته می شود بعدها خاندان پروشیان این ملک را از خاندان زکریان خریداری نموده اند و دستور ساخت کلیسای درونی رابه یک خواهر و معمار دادند و در اواخر قرن سیزدهم کلیسای درونی ساخته که از سه قسمت اصلی تشکیل شده اند و یکی از این قسمتها ارامگاه سلسله پروشییان محسوب می شود ساخت کلیسای درونی که از تراش صخره به وجود آمده به مدت 10 سال به طول انجامیده است .

 کلیسای گغارت ایروان

کلیسای گغارت ایروان

church_clipart3کلیسای گغارت در ایروان از جاذبه های گردشگری ارمنستان می باشد که در محلی دورتر از گارنی قرار دارد ، این کلیسا در بالای کوهی واقع شده ، ورودی کلیسا فرورفتگی کوچکیست که طبق باور برخی مردم منطقه اگر کسی سه سنگ از هفت سنگ کوچک داخل آن پرت کند و نیفتد به آرزوی خود می‌رسد در اینجا نیز مثل بعضی روستاهای ایران به یک درخت دخیل بسته‌اند . چشمه‌ای داخل کلیسا وجود دارد که هر که از آن بر سر و صورتش بزند جوان می‌ماند ، اگر عاشق خوراکی هستید بهتر است بدانید در این منطقه نان گردویی و مربای گردو می‌فروشند .

 کلیسای گغارت ارمنستان

کلیسای گغارت ارمنستان

clipart_importantشاید برایتان سوال پیش آمده که معنای گغارت چیست ؟ گغارت یک نوع نیزه می باشد که یک پایه چوبی دارد که بر سر ان یک آهن تیز تخت قرار گرفته است این نیزه برمیگردد به زمانی که حضرت مسیح را به صلیب کشیده بودند و با فرو کردن این نیزه در بدن ایشان می خواستند مطمئن باشند که حضرت مسیح جان سپرده است و به همین دلیل این نیزه برای مسیحیان مقدس شناخته شده است و تاتوس اراکیال این نیزه را در اواسط قرن سیزدهم به ایری وانک نام قدیم گغارت می آورد و از آن پس به این نام معروف می گردد .

 کلیسای گغارت در ارمنستان

کلیسای گغارت در ارمنستان

توصیه های ما برای سفر به ارمنستان :

tick3 برای گرفتن ویزا ارمنستان بهترین راه گرفتن ویزا در مرز زمینی برای تور زمینی ارمنستان و گرفتن ویزا در فرودگاه ایروان در تور هوایی ارمنستان است. در غیر این صورت میتوانید از طریق سفارت ارمنستان اقدام کنید که حدود 3 روز کاری طول می کشد و کل هزینه ویزای ارمنستان حدود 10 دلار است که به عهده مسافر است.

tick3 بیاد داشته باشید که لزوما هر تور ارزانی خوب نیست، گاهی با حذف یکسری خدماتی که باید به مسافر ارائه بشود نرخ تور ارمنستان را پایین می آورند،هنگام خرید تورهای ارزان حتما به خدمات هتل و نوع پرواز توجه کنید،گاهی با پرداخت مبلغ کمی میتوانید یک سفر به یاد ماندنی داشته باشید.

 رضایت مشتریان افتخار ماست

یاسمین سیر

با ما تماس بگیرید

 88505012

درباره‌ی الهام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*