شهر اجمیازین ارمنستان شهر مذهبی ایروان

شهر اجمیازین ارمنستان شهر مذهبی ایروان

 Religious City Echmiadzin Yerevan Armenia

گشت های روزانه تور ارمنستان ، این تور را بیش از تورهای دیگر جذاب کرده است . دسترسی آسان و راحت به جاذبه های گردشگری ارمنستان ، برای گردشگران بسیار لذت بخش است . با طی مسافت کوتاهی ، طبیعتی با شکوه یا یک اثر تاریخی کم نظیر پیش روی شماست که شما را حیرت زده می کند . یکی از شهرهای نزدیک ارمنستان شهر مقدس اجیمازین است . این شهر به نوعی شهر مذهبی ارمنستان است و کلیسای تاریخی آن ، محل تجمع روحانیون این کشور است .

ejmiatsin3-amenia

اجمیازین در قسمت مرکزی ارمنستان ( که حوزه تمدن عهد کهن جهان است ) قرار گرفته است . شهر اجمیازین با رشته کوه آرارات و سرچشمه ها و برکه های طبیعی که محل زیست پرندگان است احاطه شده است . اجیمازین در 25 کیلومتری غرب ایروان واقع شده است و درحال حاضر چهارمین شهر بزرگ ارمنستان محسوب میشودد . شهر اجمیازین مرکز روحانیت ارمنستان و محل نشست اسقف اعظم می باشد . این شهر از قرن 3 و 4 قبل از میلاد مسیح ساخته شده و واقارشابات نام داشته است و در آن زمان پایتخت ارمنستان بوده و تا قرن 4 میلادی مهمترین شهر این سرزمین محسوب میشده است . یکی از دیدنی های ارمنستان در شهر اجمیازین کلیسای تاریخی این شهر است .

ejmiatsin-amenia

church_clipart1بنیانگذار کلیسای اجمیازین گریگورلوساوریج مقدس بوده که روایت میشود که او خواب می بیند خداوند محلی را به اوبایک عصای طلایی نشان می دهد و او تصمیم به ساخت کلیسا در ان منطقه مگیردکه این محل با عصا نشان داده شده دقیقا در وسط کلیسا قرار گرفته و مقبره گریکور لوساوریچ مقدس می باشد وبعدها باستان شناسان به این نتیجه می رسند که زیر این محل درزمان های گذشته معبد خدایان بوده است ساخت آن مربوط به سال 301-303 میلادی میباشد عمده باسازی آن در قرن 17 صورت می گیرد .

ejmiatsin1-amenia

ارمنستان قدیمی ترین کشور مسیحیت در دنیا به شمار میرود که با به رسمیت شناخته شدن دین مسیحیت این کشور پیشرفت های زیادی کرد از جمله رونق گرفتن شهرها و پیدایش خط ارمنی و غیره . روایت شده است که در زمان شاه عباس علما و وزرای ارمنی بسیاری ساکن ایران بوده اند که تصمیم برگشت به ارمنستان داشتند.  شاه عباس برای مانع شدن خروج آنها از کشور تصمیم می گیرد که سنگ سنگ کلیسای اجمیازین را به ایران برده و این تصویر شاه عباس را بر روی دیوارحک کنن . در نهایت شاه عباس با دیدن تصویرخود از این کار منصرف شده و تصمیم میگیرد کلیسایی باهمین شکل و معماری در جلفای اصفهان بنا کند که تا کنون باقی مانده است و مرکز روحانیت در اصفهان می باشد .

ejmiatsin31-amenia

با رزرو تور ارمنستان ، می توانید بهمراه لیدر تور ، برای بازدید از کلیسای تاریخی اجمیازین به این شهر سفر کنید .

درباره‌ی الهام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*