دلیجان ارمنستان

دلیجان ارمنستان

Dilijan Armenia

 

دلیجان ارمنستان از زیباترین شهرهای ارمنستان می باشد . دلیجان ارمنستان هوایی معتدل با تابستانی خنک و زمستانی آفتابی و گرمی را دارد.  همینطور چشمه های معدنی با هوای تازه  که شفا بخشی چشمه ها مانند آب های ویچی در فرانسه می باشد. به همین علت برای کسانی که برای استراحت به شهر دلیجان ارمنستان می روند شاهد معجزه این چشمه آب گرم می باشند و امکانات درمانی و تفریحی متنوعی برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد. شهر دلیجان ارمنستان در قسمت شرقی ارمنستان با کوههای قفقاز در دره رود اقسدف در ارتفاع ۱۱۰-۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است محصور شده می باشد رشته کوههای زیبای دلیجان که با پوشش جنگلی زیاد پوشیده شده است که شبیه مراتع در ارتفاعات کوه های آلپ است

dilijan-central-area شهر دلیجان را سوئيس كوچك ارمنستان می نامند كه آسمان زيبايی دارد و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان میباشد. شهر دلیجان در شمال ارمنستان در منطقه تاووش بین دریاچه سوان و لجوان قرار گرفته است. این شهر کوچک در ارمنستان زیباترین شهر با ساختمان های قديمی است كه با مناظر زيبای جنگل و كوه احاطه شده است و یکی از بهترین دیدنیهای ایروان ارمنستان به شمار میرود.

delijan1

برخی از صحنه هايی كه در طول مسير می بينيد از شدت زیبایی باورنكردنی است. سردترين و گواراترين نوشيدني جهان را در روستای سيمنوكا در كنار چشمه آب خواهيد نوشيد. هنگام رانندگي به سمت دليجان دو نوبت توقف كنيد و در جنگل های وحشی، آلو و سيب ترش، تمشك و گلابی وحشی بخوريد.

delijan3
به طور کلی مسیر امنی در پیش رو دارید و اتومبیلهای کمی در طول مسير خواهید دید. هوای پاك، منظره های بکر و زیبا، مردمی با اخلاق دوستانه و طبيعت مثال زدنی، دليجان را به منطقه ای بی نظير برای تعطيلات مبدل كرده است.

delijan2
هوا سرشار از اكسيژن است، رايحه دل انگيز درختان بلوط و منظره زيبای درختان پرشمار كاج چشم را می نوازد. چشمه های آب طبيعی از دل كوه های پرچين جاری است. شهر دليجان از گردنه سوان با جنگل شروع مي شود هر چند بعضی از قطعات جنگل در طول بحران انرژی ارمنستان از بين رفته است اما بخش بزرگی از جنگل هنوز باقی است.

delijan4

جنگل دليجان بخشی از پارك ملی ارمنستان است و توسط دولت حفاظت مي‏شود و یکی از جاذبه های توریستی ایروان به شمار میرود. درختان بومي شامل بلوط، زبان گنجشك و نارون هستند. درختان كاجي را كه در سال های اخير كاشته شده اند نیز در جنگل قابل مشاهده هستند.

بهترين راه رسيدن به شهر دليجان رفتن از بزرگراه اسون و گذشت از تونل اسون است كه با گذشتن از تونل در وقت شما صرفه جويي خواهد شد. در جنگل چشمه های آب معدنی متعددی وجود دارند كه به جز روزهای بارانی كه گل آلود مي شوند قابل شرب هستند.

dilijan5
حیات وحش جنگل شامل خرس، گرگ، روباه، خرگوش، پرندگان مختلف، جوجه تیغی، جانوران پستاندار شبیه راسو و دیگر حیوانات مي باشد. اگر به زيست شناسی علاقمنديد حيوانات جالب و نمونه های گياهی جالبی در اين جنگل پيدا مي كنيد.

جاذبه های توریستی اكثرا در مرکز شهر واقعند کوچه های قدیمی در نزدیکی خیابان میاسنیکیان قرار دارند، ساختمان های تاریخی و موزه مردم شناسی، کتابخانه داوتیان سریک و موزه شارامبیان در خیابان گاجیک داتویان هستند.

 

درباره‌ی الهام

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*