دیدنی های ارمنستان

کلیساهای کشور ارمنستان

کلیساهای کشور ارمنستان

شایان ذکر است که زیباترین کلیساها و صومعه سراها در کشور ارمنستان وجود دارد . و به همین دلیل است که کشور ارمنستان به سرزمین کلیساها معروف است . ارمنستان از قدیمی ترین و کهنه ترین کشورها در طول تاریخ است . سالها پیش به علت قدمت تاریخی این کشور به لحاظ سلطه مسیحیت این کشور دین رسمی این کشور ... ادامه مطلب »

دلیجان ارمنستان

دلیجان ارمنستان Dilijan Armenia   دلیجان ارمنستان از زیباترین شهرهای ارمنستان می باشد . دلیجان ارمنستان هوایی معتدل با تابستانی خنک و زمستانی آفتابی و گرمی را دارد.  همینطور چشمه های معدنی با هوای تازه  که شفا بخشی چشمه ها مانند آب های ویچی در فرانسه می باشد. به همین علت برای کسانی که برای استراحت به شهر دلیجان ارمنستان ... ادامه مطلب »

دریاچه سوان ارمنستان

دریاچه سوان ارمنستان Lake Sevan Armenia دریاچه سوان ارمنستان یکی از دیدنی های ارمنستان است و یکی از جاهایی است که گردشگرانی که به ارمنستان سفر می کنند حتما به آن سر می زنند. اگر شما هم به ارمنستان سفر می کنید و یا در تور ارمنستان شرکت میکنید. در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی ایروان و در استان گغارکونیک دریاچه ... ادامه مطلب »

لیست جاهای دیدنی ارمنستان

 لیست جاهای دیدنی ارمنستان Armenia Attractions اینجا فهرستی از دیدنی های ارمنستان برای شما عزیزان تهیه شده که در صورت سفر به ارمنستان بدونید که به کجاها باید سر بزنید.  دره گل ها ارمنستان دره گل ها در دامنه کوههای شمال شرقی ایروان است، این دره سرسبز کوهستانی در فصل تابستان غرق در گل و گیاهان زیبا و در زمستان ... ادامه مطلب »

شهرهای زیبای ارمنستان

شهرهای زیبای ارمنستان Armenia Cities   شهر اشتاراک ارمنستان در مورد این شهر افسانه اس وجود دارد که روایت می کند که سه خواهر در شهر شتاراک زندگی می کردند و هرسه عاشق شاهزاده (SARKIS) می شوند. دو خواهر بزرگتر برای خوشبختی خواهر کوچکتر تصمیم به خودکشی می گیرند و یکی از آنها با لباس قرمز و دیگری با لباس ... ادامه مطلب »

کلیسای گغارت ارمنستان

کلیسای گغارت در ارمنستان

 کلیسای گغارت ارمنستان Geghard Church Yerevan  در 35 کیلومتری جنوب شرقی ایروان و ساحل شرقی رودخانه آزاد ، در دره تاریخی کلیسای گغارت قرار گرفته است . این بنا در دو بعد زمانی مختلف ساخته شده و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است در اوایل قرن سیزدهم این منطقه جزو املاک اختصاصی خاندان زاکریان بوده است . خاندان زاکریان ... ادامه مطلب »

جشن ها و فستیوال های ارمنستان

جشن ها و فستیوال های ارمنستان Armenian Festivals ارمنستانی ها جشن‌های بسیاری دارند که بعضی جشن‌های مذهبی و بعضی دیگر جشن‌های باستانی است،این جشن های جزیی از جاذبه های گردشگری ارمنستان محسوب می شوند و گردشگرانی از تمامی دنیا برای دیدن این جشن ها به ارمنستان سفر می کنند. در ارمنستان، معمولاً برای جشن گرفتن مناسبت های خاص، یادبودها، تعطیلات ... ادامه مطلب »

یادبود قتل عام ارامنه

یادبود قتل عام ارامنه The Armenian Genocide Museum بنای یادبود قتل عام ارامنه به یاد کشته شدگان ارامنه در سال ۱۹۱۵ توسط دولت عثمانی انجام گرفت ساخته شده است.”نسل کشی ارامنه” که به “هولوکاست ارامنه” نیز شهرت دارد، کشتار جمعی ارمنیان ساکن سرزمین‌های تحت کنترل امپراتوری عثمانی در خلال و پس از جنگ جهانی اول به دست دولت عثمانی و ... ادامه مطلب »

خیابان مارشال باغرامیان در ایروان

خیابان مارشال باغرامیان در ایروان

خیابان مارشال باغرامیان در ایروان Marshal Baghramyan Avenue Yerevan خیابان مارشال باغرامیان در ایروان از مهمترین خیابانهای شهر ایروان و دیدنی های ارمنستان هستش . این خیابان از قسمت شرق به اپرا و از غرب به میدان baregamutiun ختم میشه و به نام یکی ازفرماندهان دلیر نیروی زمینی درجنگ جهانی دوم مارشال باغرامیان نام گذاری شده.  اهمیت این خیابون بخاطر ... ادامه مطلب »

شهر اجمیازین ارمنستان شهر مذهبی ایروان

شهر اجمیازین ارمنستان شهر مذهبی ایروان

شهر اجمیازین ارمنستان شهر مذهبی ایروان  Religious City Echmiadzin Yerevan Armenia اجمیازین در قسمت مرکزی ارمنستان ( که حوزه تمدن عهد کهن جهان است ) قرار گرفته است . شهر اجمیازین با رشته کوه آرارات و سرچشمه ها و برکه های طبیعی که محل زیست پرندگان است احاطه شده است . اجیمازین در 25 کیلومتری غرب ایروان واقع شده است ... ادامه مطلب »